Bitcoin nie może zaliczyć ostatnich niemal czterech tygodni do właściwych. W aktualnym terminie jego wartość osunęła się bo o ponad 2,5 tys. USD, co ma dokładnie 24,43%. Deprecjacja najstarszej z walut wirtualnych z uczciwością nie jest asumptem do radości dla wielu kobiet. O ile spekulanci mogą wykorzystać ją do pomnożenia swojego majątku, o tyle w sukcesu działalności górników uderza to bezpośrednio w rentowność ich przedsiębiorstw.

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Spadek ceny BTC zmusza górników do kapitulacji

Z najróżniejszych informacji dotyczy, że górnicy zrobili w zeszłym ciągu jednej z największej wyprzedaży własnych środków z powodzie ostatniego roku. W praktyce może toż a oznaczać, że młodsze przedsiębiorstwa odnalazłyśmy się na granicy rentowności (lub nawet pod nią) i zmuszone zostały do kapitulacji.

Kliknij i zacznij zarabiać
Kliknij i zacznij zarabiać

Starszy analityk w decentralpark.io wskazał na twitterze, że w zeszłym czasie określono sprzedaż BTC o równowartości 20 mln USD. O ile w zestawieniu z dziennym wolumenem transakcji (ponad 17 mld USD), to wyłącznie niewielki ułamek, to kupując pod opiekę środki wyprzedawane przez górników, stara owo dodatkowa najważniejsza taka sprzedaż w obecnym roku.

O ile więksi górnicy z bogatszymi portfelami potrafią sobie zezwolić na kreowanie własnej akcje i poznanie krótszych okresów, o tyle mali mogą zostać zmuszeni do usunięcia, bądź ponad zawieszenia własnej pracy, jeśli cena BTC spadnie zbyt nisko.

Większość wydobywanych Bitcoinów wchodzi do najszybszych pooli wydobywczych, a mali górnicy pobierają jedynie ułamek nagrody. Możliwe więc, że wraz ze spadkami cen BTC tworzą się oni rezygnować, zwiększając presję sprzedażową na rynku.

Jeśli pozycja na targu się nie poprawi a wartość BTC szybko nie wzrośnie, ostatecznym gwoździem do trumny wielu minerów może objawić się spodziewany około 15 maja 2020 r. halving BTC, w skutek którego dojdzie do obniżenia o połowę nagrody za wydobyty blok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *